40 milionë euro për 2 km, ish-deputeti i PS: Po pres të shoh ç’do thonë kolegët që shanin Berishën

Vijojnë reagime të ndryshme sa i takon projektit të zgjerimit të Unazës së Rë, i cili kundërshtohet nga banorët.

Është ish-deputeti i Partisë Socialise, Andis Harasani shprehet se mezi pret të shohë sesi deputëtët socialist do mbrojnë koston e rrugës në parlamen.

“Mezi po pres te vije seanca e rradhes ne parlament dhe te cohen te gjithe shoket e mi qe e bene cope berishen per koston e rruges se kombit.
Ta shikoni ju cdo bejne tani per unazen e Tiranes. Sepse shoket e mi jane parimore. Perpara interesave te popullit nuk shohin ngjyrat partiake”, ka përfunduar Harasani.

Partia Demokratike, në daljet publike ka theksuar se pas projektit fshihen disa klientë biznesi pranë mazhorancës.