“Po vdesin njerëz”/ Përkeqësohet situata në Dardhë! Bllokohen rrugët

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës.

Edhe pse prej dy ditësh është dhënë alarmi për reshjet e borës në këtë zonë turistike, nuk është marrë asnjë masë nga ana e shtetit.

Aktualisht Dardha është pa drita, ndërsa mësohet se fadromat e kanë të vështirë ndërhyrjen kjo për shkak edhe të terrenit.

‘Jemi pa drita, kërkojmë ndihmë. Situata në të cilën ndodhemi është mjaft e rrezikshme, po vdiqëm nuk na shpëton askush’, ka thënë njëri prej banorëve për mediat.

/ SYRI.net