Vasili: Konet mediatike që u shqepën pas një dekreti

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për sulmet në media ndaj Presidentit Ilir Meta lidhur me dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

“Konet mediatike që u shqepën pas një dekreti. Konet e shkrehura mediatike me lapsa e penë po shqepen vetë që të qepin virgjërinë e shqyer të Edi Ramës…. Dhe e bëjnë edhe për fare pak gjë……për miniera, që vrasin njerëz, a koncesione, që vjedhin të tjerë, a tenderë, që grabisin edhe ca të tjerë……Ç’e pyet ,hajdute parimorë mo…..”,- shkruan Vasili.