Reforma në Drejtësi, Basha: Ndërkombëtarët dështuan, sot jemi pa Gjykatë Kushtetuese

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se ndërkombëtarët dështuan në premtimet e tyre para shqiptarëve për Reformën në drejtësi.

I ftuar në ‘Real Story’, Basha tha se sot Mogherinit dhe Hahn po i mbaron mandati ndërkohë që Shqipëria ende nuk ka një Gjykatë Kushtetuese. Sipas tij vetëm amerikanët arritën që të mbajnë premtimin me BKH-në.

Ndërkombëtarët dështuan, po i mbaron mandati edhe zotit Hahn dhe zonjës Mogherini dhe Shqipëria sot ende nuk ka Gjykatë Kushtetuese, reforma në drejtësi nuk është vënë në jetë. Ata i bënë një premtim shqiptarëve dhe nuk e mbajtën dot.