Braçe u përvishet komentuesve: As që e rruaj “Lulin” për ty

Me nisjen e Panairit të Librit, deputeti i PS-së Erion Braçe ka ndjekur nismën e kolegëve  të Rilindjes, atë të promovimit të librave në rrjetet sociale.

Teksa ndan me ndjekësit e tij, librat që i kanë lënë më shumë mbresa, komentuesit i kujtojnë ligjin “Për lojërat e fatit” i cili kaloi në Kuvend pak kohë më parë, që parashikon mbylljen e çdo pike bastesh nga data 1 janar e vitit që vjen.

Por as Braçe nuk i është kursyer në kundërpërgjigjen e tij. Teksa replikon me një komentues i kërkon që të gjejë një hapsirë tjetër, që të shprehë mendimin e tij, ndërsa thekson se nuk ka nevojë për votat e tyre.

Komentet

Erion Braçe

E para sjane mijera familje. Mos genje. E dyta, ka pune te ndershme kudo.

Erion Braçe

Pune e madhe se prekesh ti si pronar basti. E dyta, kjo seshte faqe bastesh, ketu flitet per libra. Per bixhoz fol e shkruaj ne faqe tjeter.

Erion Braçe

E sheh ne 1 janar mbyllesh apo jo?!

Erion Braçe

As i kam kerkuar e as i kerkoj votat e tua! Zero! Sa per trim, as qe e rruaj Lulin per ty dhe ata si ty. Shalqi po e po, por ne 1 janar dhe karroten. Mos e harro. Ma trego pak piken tende se do vi vete aty.

 

/Faxweb.al