Protesta te Unaza e Re, Berisha ka një thirrje për qytetarët

Banorët e “Astirit” vijojnë protestën për mbrojtjen e shtëpive që preken nga projekti i Unazës së Re. Sot, në ditën e 11-të të protestës, ata kanë djegur goma për të bllokuar rrugën dhe në përgjigje të deklaratës së Veliajt, ata thërrasin së nuk janë shpellarë por qytetarë.

Ish kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në “Facebook”, iu bën thirrje qytetarëve të mbështesin protestën e tyre, duke e konsideruar atë si të drejtë.

“Vazhdojnë protestat e fuqishme të banorëve të Unazës së Re që rracistët Rama-Veliaj duan t’iu prishin shtëpitë dhe i quajnë shpellarë. Ju bëj thirrje qytetarëve të mbështesin protestën e tyre të drejtë! sb”, shkruan Berisha.