Fytyrat e këngëtarëve që refuzojnë të tregojnë portretin (FOTO)

Të jesh i suksesshëm si muzikant do të thotë edhe krijimi i një imazhi të mirë skenik. Nëse kjo është një maskë e çuditshme, përbërëse e egër ose një kostum verbues, kjo e bën personin më të njohur. Këto maskime shpesh tërheqin më shumë vëmendje dhe ndezin interesin midis tifozëve. Por të gjithë dëshirojnë të dinë se çfarë ndodh nëse heqim këtë “armë” skenike dhe përpiqemi të shohim se kush jeton pas saj. ”Bright Side”, ka sjell së fundmi tetë fotografitë e njerëzve të famshëm, që refuzuan ta tregojnë në skenë fytyrën e tyre.

Mike Candys

Ashtu si shumë muzikantë të famshëm, DJ Mike Candys është i famshëm për maskën e tij. Me këtë helmetë gjigante të verdhë, ai duket si një emoji i gjallë. Emri i vërtetë i Mike Candys është Michael Kull. Prodhuesi i muzikës dhe DJ është 37 vjeç dhe vjen nga Zvicra. Ai fitoi shumë popullaritet me remixat e tij dhe ishte edhe në listat evropiane për një kohë të gjatë. Mike nuk dëshiron vetëm të krijojë muzikë, por një shfaqje të tërë. Përkrenarja e tij emoji e ndihmon atë kur luan dhe argëton audiencën e tij. Konceptet e para të maskës së skenës ishin kokat e dragoit por Mike vendosi të thjeshtojë gjithçka dhe të dilte me këtë emoji të qeshur.

Slipknot

Slipknot veshin maskat e tyre për të tërhequr vëmendjen e publikut larg tyre dhe mbi muzikën e tyre. “Është mënyra jonë për t’u bërë më intime me muzikën”, komenton vokalisti. Ideja e mbulimit të fytyrës së tyre u ngrit nga një prej anëtarëve të grupit. Koncepti u zhvillua më tej dhe së shpejti u përputhën kostumet me imazhin e tyre në skenë. Slipknot arritën të mbanin fytyrat e tyre të fshehura për shumë vite. Ndërsa popullariteti i grupit u rrit me shpejtësi, identitetet e anëtarëve të grupit u zbuluan përfundimisht. Emrat e tyre janë Sid Wilson (piano), Alessandro Venturella (bas), Jay Weinberg (bateri), Jim Root (kitarë), Craig Jones (piano/ kitarë), Shawn Crahan (vokalist), Mick Thomson (kitarë) dhe Corey Taylor (vokalist).

View this post on Instagram

2019

A post shared by Slipknot (@slipknot) on

Marshmello

Nëse përmendim edhe fjalët “ndjesi gjatë natës” atëherë është e qartë se bëhet fjalë për Marshmellon. Disa vjet mbrapa ky djalë i talentuar, me një maskë marciale gjigante që tërhoqi vëmendjen, filloi të këndonte në skenën muzikore duke fituar një numër të jashtëzakonshëm fansash për shumë pak kohë. Ai ka krijuar një mister në lidhje me identitetin e tij të vërtetë dhe kjo ndez audiencën për ta njohur më shumë. Ka pasur shumë zbulime të rreme nga vetë Marshmello: sapo doli të ishte Will Ferrell, një herë u prezantua një emër tjetër Shawn Mendes. Megjithatë identiteti i vërtetë i Marshmellos është Christopher Comstock, i njohur si DJ Dotcom. Të dy kanë të njëjtët emra, datat e lindjes, menaxhimin e tatuazhit dhe stilet e njëjta muzikore. Gjithashtu, në vitin 2015, Skrillex ishte përgjuar nga një bisedë e bërë përmes Yahoo!, ku ishte shprehur: “Është Chris”, “Oh, Marshmello” ishte përgjigjur Skrillex.

View this post on Instagram

Follow me on snapchat it's always lit af @dotcomstock

A post shared by DOTCOM (@dotcommusic) on

Buckethead

Buckethead është ndoshta personazhi më misterioz publik deri më sot. Ai është i njohur për daljen e tij në skenë me një maskë të bardhë dhe një kovë në kokë. Buckethead i tregon tifozëve historinë e tij të mërzitur: ai u rrit nga pulat dhe një ditë pula gërvishten fytyrën e tij, por kjo nuk kishte rëndësi për të. Kjo vetëm do të thoshte se ai duhej të vinte një maskë të përditshme si për Halloween. Tani Buckethead udhëton në botë duke dhënë shfaqje të mëdha dhe duke informuar publikun për gjërat e tmerrshme që njerëzit bëjnë për miqtë e tij të ndyrë në restorantet e ushqimit të shpejtë në të gjithë botën. Emri i vërtetë i këtij “djali pulë” është Brian Patrick Carroll. Kur u pyetën për maskën e tij nga MTV News, Buckethead thjesht u përgjigj: “Nuk ka maskë.” Interneti është plot me fotografi të rrejshme dhe zbulon fytyrën e vërtetë të Buckethead, por pasi që ai është aq sekret, askush nuk e ka parë kurrë atë pa maskën e tij. /Telegrafi/