FOTO/ Modelja e njohur dhuron 350 mijë dollarë për të mbijetuarit nga termeti

Vetëm pak kohë më parë këngëtarja, modelja, biznesmenia Paris Hilton anonçoi lajmin e martesës me aktorin Chris Zylka dhe po merret me përgatitjet e dasmës.

Por së fundmi trashëgimtarja më e pasur në botë ka vizituar këtë të hënë të mbijetuarit nga tërmeti 7.1 ballsh që përfshiu Meksikën.

Termët nga i cili vdiqën 100 njerëz dhe shumë të tjerë mbeten të pa strehë.

Hilton mbërriti në San Gregorio në periferi të qytetit dhe dhuroi 350 mijë dollarë për të rindërtuar sërish qytetin të dëmtuar nga termeti,po ashtu ajo shpërndau shumë dhurata.