Një burrë bën bashkë yjet që nderojnë Shqipërinë

Me rastin e mbylljes së “Vitit Kombëtar të Skënderbeut” Ambasada e Republikës së Shqipërisë organizon koncertin “Të bashkuar në kujtim të Skënderbeut”, që bën bashkë disa nga artistët e suksesshëm botërorë me origjinë shqiptare. Siç mund ta shihni në programin e postuar në Instagram nga pianisti dhe kompozitori i famshëm Genc Tukiçi, në Romë pritet të performojnë:

– Genc Tukiçi në piano “Fantasia Argentina”
– Elhaida Dani “Adagio”
– Rame Lahaj “Rrjedh në Këngë e Ligjërime”
– Lorik Cana me poezi
– Inva Mula “Moj e Bukur Arbëri”
– Olen Cesari në violinë “Ave Maria”
– Ermal Meta “Non mi avete fatto niente”
– balerini Eno Peçi “Elegie”
– Dua Lipa “Homesick”
– Erza Muqolli “Hallelujah”

Koncerti do të mbahet më datë 19 nëntor në “Teatro Argentina”, ndër më të vjetrit në qytet, pranë Largo di Torre Argentina, shesh në Romë.

View this post on Instagram

Bijte e Skenderbeut..19 novembre 2018.

A post shared by Tukiçi Genc (@genc_tukici) on