Ronaldo refuzon sërish Portugalinë, zbulohet lista për duelin me Italinë

Portugalia ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Italisë në “San Siro” më 17 nëntor, dhe tre ditë më pas ndaj Portugalisë. Cristiano Ronaldo sërish nuk do të jetë në grupin e futbollistëve këtë ndeshje, teksa Cr7 ka preferuar që të përqendruar te aventura e re me Juventusin.

Cancelo është pjesë e listës së bashku me napolitanin Mario Rui, ndërkohë që Joao Mario i Interit më në fund është rikthyer pasi po bën mjaft mirë me Interin në javët e fundit duke fituar besimin e Spalletit dhe të Santos.