Video që po çan rrjetet sociale me Edi Ramën

Skandalet e fundit që kanë përfshirë qeverinë Rama, veç anës serioze kanë dhe pjesën komike.

Një video që po qarkullon në internet ironizon situatën në të cilën ndodhet kryeministri Rama me atë të Hitlerit, pak muaj para se të rrethohej nga aleatët.

Për më shumë ndiqni videon.

Video mbi të cilën është bërë montazhi me fjalimin imagjinar të Edi Ramës është shkëputur nga filmi gjerman për Hitlerin “Downfall” (Rënia), shfaqur në vitit 2004, i cili flet për 10 ditët e fundit të diktatorit nazist. Pjesa njihet me emrin “Monologu i Hitlerit” dhe është interpretuar nga aktori Bruno Ganz. Skena e filmit zhvillohet me 21 prill 1945 gjatë një prej mbledhjeve të fundit të Hitlerit me shtabin e tij në bunkerin sekret, ku diktatori shpërthen pas merr vesh se ushtria e tij ishte drejt kapitullimit.