Modelja zbulon metodën e çuditshme për të luftuar depresionin pas lindjes

Depresioni ose sëmundja e shekullit siç e quajnë ndryshe është kthyer në problem sidomos në vendet e zhvilluara.

Por modelja Chrissy Teigen ka një metodë të pazakontë për t’ja dalë mbanë me depresionin pas lindjes.

Së fundmi modelja 32-vjeçare ka zbuluar në një intervistë se ka ngrënë plancentën e saj pas lindjes së fëmijës së dytë.

Madje ajo beson se kjo është arsyeja pse ajo është ndjerë e lumtur pas lindjes dhe gjithë këto kohë.

Kur gazeterja u shpreh me skepticizëm për metodën e placentës, modelja ju përgjigj duke qeshur: “Seriozisht e ke? Kjo nuk është gjë normale? Unë jetoj në Los Angeles, është shumë normale. Madje ata e pjekin në skarë. Mund të provosh pak nga e imja më vonë”.

Gjithashtu ajo ka thënë se tashmë nuk i kushton aspak rëndësi linjave trupore, sepse për të është e rëndësishme të ndihet e lumtur dhe të konsumojë të gjithë ushqimet që pëlqen