Ylli i Koresë së Jugut, Son turpëron keq lojtarin e Kilit (VIDEO)

Futbollisti më i mirë i Koresë së Jugut, Son Heung-Mi ka dhuruar spektakël në miqësoren e fundit të luajtur ndaj kombëtares së Kilit. Ylli i Tottenhamit gjatë ndeshjes bëri një veprim spetkakolar, duke dribluar fillimisht Vidal, dhe me një pas me një finte brilante ja kaloi poshtë këmbëve Valdesit.

Miqësorja mes Koresë së Jugut dhe Kilit përfundoi pa gola, por vijon të jetë në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale nga ky episod.