Rudiger kërkon falje për ndërhyrjen horror: Nuk e bëra qëllimisht!

“Më vjen keq për Pavardin, faulli nuk ishte i qëllimshëm”. Antonio Rudiger kërkon ndjesë publike ndaj futbollistit francez, pasi i ndërhyri me taka në qafëgjatë ndeshjes së Ligës së Kombeve midis Gjermanisë dhe kampionëve të botë, Francës.

“I kam kërkuar menjëherë falje”, shkruan mbrojtësi gjerman në Tëitter – Tani dua t’i uroj shërim të shpejtë”. Faulli në fakt ndodhi pas tre minutash lojë, ndërkohë që pasojat e ndërhyrjes ishin disa shenja të dukshme në pjesën e qafës. /Koha Jonë/