Edi Rama: Gati të takoj përsëri Lulzim Bashën për Vetting në politikë

Kryeministri Rama i është përgjigjur pozitivisht PD-së për Vetting në radhët e politikanëve. Lulzim Basha kërkoi sot Vetting për deputetët dhe krejt zyrtarët e lartë të vendit. Edhe LSI e mbështeti kërkesën. Nuk ka vonuar Edi Rama me një status ku thotë: Veting politikanëve? Sa më parë!…..”