Edi Rama: “Basha ikën për të bërë politikë me krimin qytet më qytet”

Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a joint press conference with Prime Minister of Montenegro Dusko Markovic (not pictured), at the Vila Gorica, in Podgorica, Montenegro, 03 April 2017. Rama arrived in Podgorica for a one day official visit., Image: 327638623, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP EPA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me situatën e kriminalitetit në Shkodër. Ai thotë se e vërteta e shifrave flet qartë, por sipas tij nuk ia vlen të merresh me llafet e kujt ikën nga Kuvendi “për të bërë politikë me krimin qytet më qytet”.

“E vërteta e shifrave të krimit dhe rezultateve në vite të policisë në Shkodër flet qartë, paçka se s’çan dot në tregun mediatik.Sot Policia e Shtetit ka folur përsëri me vepra. Me llafet e kujt ikën nga Kuvendi për të bërë politikë me krimin qytet më qytet s’ia vlen të merresh”, shkruan Rama.

View image on TwitterView image on Twitter