Coentrao: Do vdes i varfër!

Paraja nuk e blen lumturinë as për një futbollist si Fabio Coentrao. Mbrojtësi portugez është zyrtarizuar së fundmi si futbollisti më i ri i Rio Ave, ndërkohë që në të shkuarën është aktivizuar me 13 herë fituesit e Champions League, Realin e Madridit.

Coentrao ka lënë Real Madridin pas një periudhe të vështirë kohëve të fundit në kryeqytetin spanjoll dhe kthehet në atdheun e tij. Pas përfundimit të kësaj lëvizje, 30-vjeçari dha një intervistë për gazetën “Record” ku zbuloi se pse ishte aq i dëshpëruar për një lëvizje dhe pse ai kishte një pikëpamje e re për jetën tani.

“Kam pritur deri më 31 gusht për një telefonatë nga klubi për të cilin i dhashë gjithçka vitin e kaluar, CP Sporting por mora zero thirrje dhe kjo ishte e trishtuar për mua, “-zbuloi ai.”Pas gjithë kësaj, mendova se unë thjesht duhej të isha i lumtur sepse kam humbur shumë paratë për të gjetur këtë lumturi në një klub që gjithmonë kanë qenë të sinqertë dhe besnikë me mua. “Kjo është arsyeja pse paratë nuk mund t’ju blejnë lumturi. “Unë kam lindur dhe nuk më vjen keq që po vdes i varfër”.

Ndonëse duket shumë herët në karrierën e tij për të bërë një kthim të tillë në klubin e tij të parë, portugezi ka insistuar se ai është i përqendruar vetëm në kënaqësinë e tij personale.

Një lumturi e madhe për kthimin në klubin ku fillova, do të thotë shumë “, shtoi ai.” Në kundërshtim me atë që shumë njerëz mund të thonë, në këtë moment unë jam një person shumë i lumtur “.-përfundoi Coentrao.