“Populli lutje Ramës, mos mendo më për ne se na grive edhe lekun e fundit”

Kreu i deputetëve të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama dhe propagandës qeveritare. Duke marrë referencë nga komenti i fundit i këshilltarit të Kryeministrit, Endri Fuga, Vasili shkruan me ironi se lutja e popullit ndaj qeverisë është: Mos mendo më për ne, se nag rive edhe lekun e fundit”.

Deklarata e plotë e Vasilit:

Populli lutje qeverise:”mos mendo më per ne se na grive edhe lekun e fundit”

“Kryeministri dhe qeveria jane te perqendruar te njerezit dhe punojne vec per ta” keshtu thone ekskrementet idiote kryeministrore.
Por populli as i kupton dhe as i sheh keto “mrekulli” te qeverise hajdute,qe edhe ne çarter mendon per te,edhe kur ja zbath popullit 100 e ca milion euro per zyra e ëc prap mendjen te ai e ka,edhe kur ja zhvat miliona leke popullit dhe than palmat ne autostrade prap per popullin mendon,edhe kur i rruan qindra milion euro popullit per koncesione prap per të mendon.
Populli ka vetem nje lutje per qeverine”qeveri aman mos mendo më per ne se na grive edhe lekun e fundit”.