Kënga e saj u bë hiti i verës, por e dinit cili është emri i vërtetë i Taynas?

Fama e saj është rritur në mënyrë të pabesueshme në vetëm pak muaj si pasojë e “Columbianas”, këngës të realizuar në bashkëpunim me Don Phenom që u bë edhe hiti i verës.

Po flasim për Taynan, reperen më të re shqiptare e cila ka rënë në sy të gjithëve dhe ka mbledhur një numër të madh ndjekësish në Instagram.

Sigurisht që ‘Tayna’ është është emri i artit, por a e dini kush është emri i vëretë?

Emri i Taynës është Doruntina Shala dhe prizrenasja është vetëm 21-vjeç.