Denoncimi te Berisha: Masakrohet 60 vjeçari në mes të Durrësit, policia hesht

Qytetarët shqiptarë ndihen të pambrojtur dhe të kërcënuar nga bandat dhe krimi në vend, ndërkohë që polica nuk bën asgjë.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik denoncimin e një qytetari, i cili tregon se si miqtë e Lul Berishës kanë rrahur e masakruar një të moshuar në Durrës, ndërkohë që policia nuk ka bërë asgjë për të mbrojtur personin në fjalë, apo për të arrestuar aurorat.

Ja çfarë shkruan Berisha në Facebook:

Xhafo apo narkopolicia bashkëpunon me krimin!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Z.Berisha, Jam nga Durrsi jam, para 5 ditesh perball tregut fshatar miqte e Lul Berishes kan masakruar nje burre me derrase ne koke me emer Albert Dhima nga shenvlashi ai sot gjendet ne gjendje koma ne Spitalin e traumes ne Tiran , Me fal vetem, per sqarim , personi qe eshte ne koma eshte 60 vjeç me dokunenta te rregullta Angleze, sherri eshte bere vetem per nje vend parkimi, , i gjithe vendi eshte i rrethuar me kamera babai i Tre femijeve dy vajza dhe nje djal,familjaret mire qe kan hallin e njeriut qe ka 5 ne koma, por kan dhe hallin e kercenimeve t Lul Berishes, verefikojeni personin qe ndollet i shtruar, dhe policija hesht , aman anonimatin tim”