Stuhia e fortë lë pa drita banorët e Orikumit

Si pasojë i motit të keq dhe erërave të forta, është dëmtuar një nga Fiderat e nënstacionit të Radhëmis, duke lënë pa drita, qytetin e Orikumit dhe të gjithë zonat përreth.

OSHEE, njofton se grupet e punës janë në gatishmëri dhe po punojnë për të rregulluar sa më parë defektin.

Si pasoje e motit te keq me shkarkime te forta atmosferike pesoi avari Fideri nr 3 N/St Radhime, duke lene rreth ores 19:50 pa energji elektrike nje pjese te zones se Rradhimes dhe Orikumit ne Vlore.

Grupet e gatishmerise ne terren moren masa te menjehershme, duke bere te mundur rikthimin e energjise elektrike rreth ores 20:35!

Image