Moti, e premte 10 gusht 2018

Dita e premte, datë 10 gusht, moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 17/32C

Zonat e ulëta 21/35°C

Zonat bregdetare 22/34°C