Historia e Harry Maguire, nga tifoz në heroin e Anglisë

Dy vite më parë, Harry Maguire, futbollisti i Leicester luante në Championship, ndërkohë që në “Euro 2016” ai ndoqi Anglinë në stadium së bashku me miqtë e tij. Pas një sezoni në një niveli të lart, ai mundi që të siguronte një ftesë nga trajneri Southgate, por kurrë nuk harroi miqtë e tij.

Pas ndeshjes ndaj Panamasë, ai hodhi një foto së bashku me miqtë e tij, me të cilët ishte edhe në Europian. Një histori e bukur që të frymëzon dhe të bën të ëndërrosh … /Koha Jonë/

Ne vitin 2016 duke ndjekur Angline me miqte e tij nga tribuna
Maguire me miqte e tij ne Rusi, por tashme si mbrojtes golashenues