Ibrahimovic nuk mban “mëri”: Suedia mund të fitojë Kupën e Botës

Zlatan Ibrahimoviç, është një nga tifozët më të zjarrtë të Suedisë në Kupën e Botës, edhe pse futbollisti i Los Angeles Galaxy, i la jashtë listës së kombëtares nordike.

“Unë me të vërtetë mendoj se Suedia mund të bëhet kampione bote, siç thashë para fillimit të turneut. Ajo mundi Meksikën, e cila ishte e fortë, pastaj Zvicrën, me një kombëtare të mirë. Dhe mos harroni,  ekziston një vend i tërë, që e mbështet atë. Suedezët janë krenarë për ekipin kombëtar dhe do të vazhdojnë të jenë, pavarësisht se sa larg shkojnë”, ka thënë bomberi suedez.

Suedia do të luajë nesër sfidën çerekfinale ndaj Anglisë, teksa pritet një duel shumë interesant.