E pabesueshme, Japonia shënon dy gola për tre minuta ndaj Belgjikës (VIDEO)

Ka nisur me një surprizë të madhe pjesa e dytë mes Belgjikës dhe Japonisë. Në minutën e 48-të, japonezët kanë shënuar golin e avantazhit me Haraguchi, i cili ka mposhtur portierin Courtois.

Tre minuta më pas Japonia dhuron surprizën e madhe duke shënuar edhe golin e dytë me Inuin, që shënoi një super gol, pas një goditje në hyrje të zonës.