Ibrahimoviç nuk njeh plakje, shënon 2 gola fantastikë

Të gjithë e dimë që vera sa më e vjetër të jetë aq më e mirë është. Këtë gjë po tregon dhe Zlatan Ibrahimovic i cili nuk njeh moshë.

Sulmuesi shtatlartë ka shënuar dy gola të çmendur në ndeshjen kundër San Jose duke I treguar edhe një herë Suedisë që ai është akoma në super formë.

Ibra nuk u mor për në Botëror edhe pse shprehu dëshirën për të qenë pjesë e Suedisë, pasi ishte tërhequr dy vite më parë.