Gjesti i Maradonës pas golit shkakton debate

Goli i Markus Rojo në minutat e fundit në ndeshjen mes Argjentinës dhe Nigerisë, çoi peshë të gjithë tifozët e Argjentinës.

Festa ishte e çmendur edhe për Diego Armanda Maradonën.

I fiksuar nga kamerat, Maradona i ngre gishtin e mesit gjatë festimeve, dhe drejtohet poshtë tek fusha e lojës.