Shënoi supergol, kjo është nota e jashtëzakonshme për Toni Kroos

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultatin 2-1 ndaj Suedisë në ndeshjen e dytë të Grupit F në kuadër të Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë me të dyja kombëtaret që krijuan nga disa raste për gol.

Megjithatë, ishin vetëm suedezët atë të cilët gjetën golin në minutën e 32-të të ndeshjes me anë të Ola Toivonen.

Gjermania arriti përmbysjen duke shënuar me anë të Reus dhe Kroos i cili shënoi një ndër golat më të bukur të këtij Kampionati botëror.

Ja notat e lojtarëve:

ImageImage