Meksika dyfishon avantazhin ndaj Koresë, shënon Chicharito (VIDEO)

Meksika ka shënuar golin e dytë ndaj Koresë së Jugut. Në minutën e 66-të pas një kundërsulmi të shpejtë, Chicharito Hernndez ndryshe nga ndeshja e parë me Gjermaninë, ka qenë i pamëshirshëm përballë portierit, duke e shmangur dhe më pas e ka dërguar në rrjetë me një goditje të lehtë. /Koha Jonë/