Vasili: Rama si Juda, braktisi integrimin në funksion të strategjisë pro-lindore

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon Kryeministrin Edi Ranma për tradhti të çështjes së integrimit të vendit në familjen evropiane.

Qëndrimi vjen nga kryetari i grupit parlamentar të kësaj partie, Petrit Vasili, i cili përmes rrjetit social “Facebook”, shprehet se Rama por si Judë i vërtetë anti-integrim e sabotoi me qëllim integrimin në funksion të strategjisë pro-lindore dhe anti-euroatlantike.

Reagimi i Petrit Vasilit

Ky kryeminister tradhetar i integrimit dhe genjeshtar i popullit.

Sot kryeministri llafazan dhe i inkriminuar po zbulon armiqte e brendshem dhe te jashtem.

Ky frymezues e mbeshtetes i krimit te organizuar, nje Jude i vertete antiintegrim, jo vetem damkosi Shqiperine, por edhe e sabotoi me qellim integrimin ne funksion te strategjise prolindore dhe antieuroatlantike.

Ky kryeminister e ka tradhetuar haptas integrimin pasi u tha europiane se e ka kthyer zverkun nga lindja e Europes dhe nuk i intereson hic fare ne se i hapin apo jo negociatat se ai ka alternativa te tjera joeuropiane.

Por ky eshte edhe genjeshtar pa sherim i popullit.

Ja lexojeni vete

ç’ thoshte kryeministri ne parlament pak jave me pare ne 3 maj 2018 dhe i drejtohej i ngrefosur opozites:

“Ne morëm rekomandimin për hapjen e negociata pa asnjë kusht, një dëftesë që dëshmon se Shqipëria nuk ka lidhje me asgjë nga ato që thonë këta.”

Keto thoshte pak jave me pare kryeministri, sot pacipesisht ben sikur harron genjeshtrat dhe debilitetet, qe ka thene.

Kujtohu,kujtohu o kryeminister,se do japesh llogari per keto qe ke thene.