Rudina kundër boksit politik, Veliaj i jep ”pëlqim”

Statusi në Twitter i deputetes Rudina Hajdari, se përplasja e sotme në Komisonin e Medias për Teatrin Kombëtar, mes PD dhe Erion Veliajt u kthye në ndeshje boksi politik, dhe kundër kauzës për mbrojtjen e Teatrit, është pëlqyer edhe nga vetë kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Rudina Hajdari kritikon hapur reagimin e kolegut të saj, Flamur Noka i cili tentoi ta nxirrte me forcë nga Komisioni i Medias, z.Veliaj. Kjo do të thotë se mendimet e lira marrin pëlqime edhe nga kundërshtarët politik.