Kapen 30 kg kanabis në banesa, në kërkim dy gjirokastritë

Dy shtetas nga fshati Arshi Lengo në Gjirokastër janë shpallur në kërkim prej policisë.

Uniformat blu bëjnë me dije se në banesat e këtyre dy shtetasve, A.S 43 vjeç dhe F.S 38 vjeç, u gjetën 30 kg lëndë narkotike kanabis sativa.

Droga u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.