Keni bërë plane për plazh këtë fundjavë? Lexoni motin më parë

Gjatë fundjavës do të kemi një rënie të lehtë të temperaturave , ndërkohë që në zonat malore do të ketë dhe reshje lokale shiu gjatë pasdites.

Ditën e shtunë temperaturat maksimale do të jenë 29 gradë celsius dhe ato minimale 17 gradë. Ndërkohë që gjatë ditës do të ketë reshje në zonat malore , ndërkohë që në bregdet nuk do të ketë shira.

Për sa i përket ditës së diel, moti do të jetë gjatë gjithë kohës i kthjellët. Ndërkohë që temperaturat do të variojnë  29 gradë maksimalja dhe 16 gradë celsius temperaturat minimale.