Strakosha mungon për shkak dëmtimi, Panuçi e zëvendëson me Selmanin

Kombëtarja kuqezi bën një ndryshim në listën e lojtarëve të grumbulluar pas dy miqësoreve të radhës. Bëhet fjalë për Gentian Selmanin, portierin e Laçit.

Strakosha mungon për shkak të një dëmtimi dhe Panuçi ka gjetur zgjidhjen e menjëhershme duke afruar të riun në kombëtare për herë të parë. Selmani ka qenë pjesë edhe e kombëtares Shpresa më parë.

Ai ka bërë një paraqitje mjaft të mirë te kurbinasit, duke i ndihmuar në sigurimin e një vendi në Europa League, dhe në arritjen finalen e Kupës së Shqipërisë. /Koha Jonë/