Tirana “zien” për Tahirin dhe Xhafajn, ja si përshëndet Rama nga Parisi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Francë, për tu takuar me Presidentin Macron. Por kjo vizitë e paralajmëruar ka rastisur në një moment mjaft delikat për politikën shqiptare dhe vecanërisht për qeverinë e tij.

Teksa opozita kërkon dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj pas audiopërgjimit të publikuar ku përmendet vëllai i tij Agron Xhafaj i cili sipas PD bën pazare droge dhe ish ministri i tij, Saimir Tahiri ka dalë sot në gjyq për t’u njohur me masën e sigurisë, Rama ndodhet sot në Paris në një takim me Macron në Pallatin Elysée.

Ja postimi i Ramës: