Europa League/ Nis grumbullimi i kombëtareve të volejbollit, nuk mungojnë surprizat

Ka nisur sot faza përgatitore e ekipeve kombëtare të volejbollit, që nga data 20 maj do të marrin pjesë në edicionin e radhës së Europa League, turne ku për të tretin vit me radhë merr pjesë edhe Shqipëria, me të dyja ekipet kuqezi, meshkuj e femra.

Kombëtaret do të stërviten dy herë në ditë në sallën sportive “Feti Borova”, sipas planit stërvitor të përgatitur nga trajnerët Altin Martiri për femra dhe Jani Melka për meshkuj.

Ata kanë përpiluar edhe listat e lojtarëve, që kanë mbërritur në Tiranë dhe kanë nisur sot stërvitjen.

Lista e Kombëtares për meshkuj

1-Gazmend HUSAJ

2-Redi KOCI

3-Amarildo DELIU

4-Anton QAFARENA

5-Adri ARAPI

6-Aldo KUPI

7-Asmend KULA

8-Norgen BARUTI

9-Kreshnik MALAJ

10-Saimir DRAGOI

11-Entigleno NAZIFI

12-Marjan GJOKLAJ

13-Armando GAXIRI

14-Klaudio QERRAXHIA

15-Osman QEPA

16-Emiljano XHABRAHIM

17-Renato KOLA

18-Kristi BERDUFI

19-Anis ÇULLHAI

Lista e Kombëtares për femra

1-Arjola PRENGA

2-Esmeralda TUCI

3-Erblira BICI

4-Kejsi SHIRA

5-Amarilda SIJONI

6-Joana KUSHI

7-Malvina TUCI

8-Cindy MARINA

9-Artiola REXHEPI

10-Fatbardha PICAKU

11-Amelia QERSHIA

12-Çezarina XHEKA

13-Stela KIRI

14-Livia SHEHU

15-Sava THAKA

16-Sara HASKU

17-Xhozafa SEJFULLAI

18-Izabela DODANI