Nxehen “gjakrat” në “El Clasico”, Serxhi Roberto merr karton të kuq (VIDEO)

“El Clasico” mes Realit dhe Barcelonës është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë. Uarez zhbllokoi rezultatin në minutën e 10-të me Suarez, ndërkohë që pas 5 minutash Reali barazoi me Ronaldon.

Të dyja skuadrat patën mundësi të shumta shënimi, ndërkohë që në fundin e pjesës së parë, Serxhi Roberto është ndëshkuar me karton të kuq, pasi ka goditur mbrojtësin Marselo. /Koha Jonë/