Rafinja gabim fatal, Asensio kalon në avantazh Realin (VIDEO)

Bajerni pëson dhe golin e dytë ndaj Realit. Në minutën e 57-të, Rafinja i dhuron topin Asensios, i cili kombinon mjaft mirë me Lukas.

Ky i fundit ja ktheu pasimin duke e nxjerrë përballë portierit Ulrih dhe duke i dhënë mundësinë që të shënonte golin e avantazhit.