Liverpool-Roma, formacionet zyrtare

Në 20:45 minuta nis supersfida e parë gjysmëfinale e Champions League mes Liverpoolit dhe Romës. Dy skuadrat kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare.

Formacioni zyrtar i Liverpoolit: Kariues, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Oxlade-Chamberlain, Salah, Mane, Firmino.

Formacioni zyrtar i Romës: Alisson; Manolas, Fazio, Juan Jesus; Florenzi, De Rossi, Strootman, Kolarov; Nainggolan, Under; Dzeko.