Shpërthen makina në Patos, dyshohet për eksploziv

Një makinë ka shpërthyer në qytetin e Patosit dhe policia dyshon se i është vendosur tritol.

Sipas njoftimit për shtyp, ngjarja ka ndodhur në lagjen “1 Maji”.

Makina tip “Nissan” është ne pronesi te qytetares me inicialet E. A.

Në të njëjtin njoftim, policia thotë se dyshohet se në pjesën e parme të makinës është vendosur lëndë plasëse eksploziv.

Ekspertët po punojnë për të zbardhur ngjarjen dhe identifikimin e autorit.