Liverpool hedh ‘nokaut’ Manchester City-n, shënon golin e tretë (Video)

Spektakli është i garantuar sonte në mbrëmje në “Champions League” pasi në ‘Anfield’ Liverpool do të presë Manchester City-n për të diskutuar çerekfinalen e parë të kompeticionit më të lavdishëm.

Dyluftimet do të jenë në çdo aspekt, Salah kundër De Bruyne, Kloop kundër Guardiolës, Vaj Dijk kundër Laporte, dhe mbi të gjithë “The Reds” kundër “Citizines”.

Fakt është se trajneri gjerman i vendasve e ka mundur më shumë se kushdo Pep Guardiolën, por gjithsesi këto statistika nuk i interesojnë spanjollit i cili ka udhëtuar për t’i bërë keq skuadrës liverpulase.

Komenti i ndeshjes

Liverpool 3-0 Manchester City

31′ Sedio Mane ka shënuar golin e tretë për Liverpool pas një krosi të Salah

21′ Chamberlain dyfishon shifrat. Një supergol i anglezit.

11′ Mohamed Salah ka kaluar Liverpool në avantazh. Egjiptiani nuk ka falur brenda zonës

1′ Nis ndeshja në “Anfield”

Formacionet zyrtare

city for