Valencia mund Alavesin, dhe i merr vendin e tretë Realit (VIDEO)

Valencia vijon ecurinë thuajse perfekte në kampionat, teksa sot ka mundur 3-1 Alavesin, duke i rrëmbyer vendin e tretë Realit në renditje.

Dueli nisi mirë për vendasit, teksa gjetën rrugën e rrjetës në minutën e 19-të me anë të Rodrigo. Në të 33-tën, italiani Simone Zaza dyfishon shifrat për të tijtë. Tentativat nga ana e skuadrës mike për rihapur takimin nuk mjaftuan për pjesën e parë, ndërkohë që 4 minuta nga fillimi i së dytë, ishte Sobrino, që realizoi golin që rihapi ndeshjen, por Laguardia ndëshkoi ekipin e tij duke e dërguar topin në portëne  Valencias.

Valencia për momentin qëndron në vendin e tretë në kuotën e 59 pikëve.