Erjon Braçe i kërkon llogari Ramës

Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka kërkuar llogari nga qeveria, përse ka vendosur të shkurtojë në Kashar, aksin rrugor Thumanë-Rrogozhinë.

A ka njeri nga qeveria ime te me thote, përse aksi Thumanë-Rrogozhinë duhet të shkurtohet në Kashar? Nese ndodh kjo, atehere per te shkuar deri ne Rrogozhine duhet te ndalesh ne Kashar, te marresh autostraden e shkaterruar ne drejtim te Durresit, te hipesh ne mbikalim per te kaluar ne unazen qe po shkaterrohet deri ne Plepa, pastaj te marresh rrugen qe po i del asfalti e tashme te rrezikshme per shkak te stacioneve te furnizimit me karburat nga Plepat per ne Rrogozhine!

Vlen? Per mua jo nese nuk arrin ne Rrogozhine sic ka qene idea dhe projekti fillestar prej vitit 2004”, shkruan deputeti socialist.

Rama: Qeveria i hap rrugë projektit të dytë Kashar – Thumanë