Lacio barazim befasues me Dinamon e Kievit në ndeshjen e parë (VIDEO)

Lacio nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 në ndeshjen e parë ndaj Dinamo Kiev. Në “Olimpico”, të gjitha holat u shënuan në pjesën e dyta. Ukrainasit shënuan të parët me Viktor Tsygankov, por Lacio barazoi dy minuta më vonë me Imobilen. Në minutën e 60-të bardhekaltrit gjetën golin avantazhit me anë të brazilianit Felipe Anderson, por 10 minuta para fundit Xhunior Moraes barazoi për Dynamo.

Lajpcing fitoi 2-1 ndaj Zenit. Bruma dhe Verner shënuan golat për ekipin e Marcel Halstenberg, ndërsa për rusët golin e realizoi Krishito me goditje dënimi, pesë minuta para fundit