Edhe këtë enjte Ylli Rakipi mposht Blendi Fevziun

Konkurenca televizive ditën e enjte për televizionet e rëndësishme të Shqipërisë mbetet një betejë e fortë se cili merr me shumë shikues. Shikueshmeri vjen nga emisioni, drejtuesi i emisionit, televizioni, të ftuarit dhe mënyra se si bën gazetari investigative, larg pazarit të ditës.

Beteja mes legjendarit Fevziu që ka mbi 20 vite në “Opinion” dhe Ylli Rakipit në Top Channel me “Te Paekspozuarit”, natyrisht edhe drejtuesve të emisioneve te tjera, sa vjen e rritet. Por ka disa kohë që “mbreteria” e shikueshmërisë ka ikur nga legjendari Fevziu në Tv Klan duke mbetur në Top Channel. Ylli Rakipi edhe këtë të enjte kapi norma shikueshmerie të nivelit të lartë, ku kishte të ftuar dy kundërshtarët me të fortë të Lulzim Bashës. Kishte Genc Ruli dhe Astrit Patozin. Andi Bushati ishte analist i pamërshirshëm e me integritet, çka solli që ti shtonte kuotat e shikueshmërisë televizive. Ndërsa Blendi Fevziu kishte të ftuar Lulzim Bashën. Sokol Balla në Vizion plus debatoi me Presidentin Meta për shumë çështje të cilat shqetsojnë politikën dhe shoqërinë shqiptare.

Sipas sondazhit Ylli Rakipi e mposhti edhe këtë të enjte Blendi Fevziun.

Beteja vazhdon!