Malaj: Rama si Neroni, pasi u çmend dogji Romën

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj, ka reaguar pas situatës të rëndë që po përjetojnë aktorët. Në një status në facebook, ajo shkruan se kreu i qeverisë është bërë si Neroni, që pasi u çmend dogji Romën. Më tej deputetja e LSI-së thekson se Rama duhet ti japë humb trajtimit që po ju bën artistëve, që i ka kthyer si kavje eksperimentale.

Statusi

Duke dëgjuar tani artistët e kuptoj që jo vetëm minatorët nuk marrin status, po dhe artistët po trajtohen si kavje eksperimentale??? Z . Kryeminister ç”po ndodh kështu??? Kjo gjë më kujton historinë e Neronit, që pasi u çmend dogji Romën… Boll më… mos e bej këtë se nuk do të mbetet asnjë argument përpara njerëzve…