Përdhunoi një shqiptare, Turqit kontratë të çmendur dhe e presin si hero Robinjon

Robinjo është zyrtarisht një futbollist i skuadrës së Sivaspor. Ylli i njohur brazilian ka mbërritur në Turqi, teksa është pritur me shumë entuziazëm nga qindra tifozë në aeroport.  “Jam i impresionuar nga projekti që më është paraqitur, dhe mendoj se ishte gjëja e duhur që kam bërë”, ka thënë Robinjo menjëherë sapo ka zbritur në Stamboll.

Braziliani do të përfitojë 2 milionë euro, teksa ka nënshkruar një kontratë për 1 vit e gjysmë. Ish-lojtari i njohur i Milanit ka dhe një klauzolë në kontratën e tij të re, pasi mund të mbyllet menjëherë në rast se braziliani do të dënohet nga Gjykata për përdhunimin e një shqiptare. Vendimi i parë ka qenë për një dënim prej 9 vitesh, por tashmë pritet se çfarë do të vendosë Apeli. /Koha Jonë/

Robinho came to Sivas

Robinho came to Sivas

Robinho came to Sivas

Robinho came to Sivas

Robinho came to Sivas