Sherr me armë në Greqi, plagoset rëndë edhe një shqiptare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku vdiq një 61-vjeçar dhe katër të tjerë u plagosën.

Ndër të plagosurit është edhe një grua shqiptare e moshën 32-vjeçare e cila u dërgua me urgjencë në spital për mjekim.

Sherri i cili përfundoi në tragjedi nisi brenda lokalit dhe vazhdoi në hyrjen kryesore.

Autorët dhunuan keq katër personat, duke i goditur me sende të forta. Ndërsa gruaja shqiptare mbeti e plagosur aksidentalisht.