Berisha mposht Hysajn, Atalanta triumfon ndaj Napolit në San Paolo (VIDEO)

Atalanta ka mposhtur Napolin 1-2 në “San Paolo” për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia
Golat për skuadrën Bergamese i shënuan Castagne dhe Gomez, ndërsa për vendësit golin e vetëm e shënoi Martens.

Atalanta në gjysmëfinale do të pres Juventusin ose Torinon, skuadra këto që takohen nesër në çerekfinalen tjetër.

Në gjysmëfinale finalen tjetër takohen Milan dhe Lazio.