Horoskopi i muajit janar 2018

Dashi

Në fillim të vitit duhet të shtyni disa nga planet tuaja që lidhen me një burrë: një të afërm ose një mik. Arsyet për këtë do të lidhen me ngjarje të ndryshme në jetën e tij. Në disa raste, mund të habiteni nga lajmet e pakëndshme për një person të tillë. Konfliktet në shtëpinë tuaj në të shumtën e rasteve do të jenë për gjëra të vogla, të parëndësishme, për para ose xhelozi.

Këtë muaj, ju do të bëni një dhuratë origjinale dhe interesante për një person që do të ketë një festë personale: një ditëlindje ose ditë emri. Një ngjarje e rëndësishme do të lindë rreth një gruaje në familje. Gjatë këtij muaji, ju do të vizitoni dikë ose do të kujdeseni për shëndetin e dikujt ose ndonjë problem tjetër problematik. Gjatë këtij muaji, mbroni automjetin tuaj privat nga dëmtimi, lëndimi ose aksidenti. Më e ndjeshme dhe e paparashikueshme do të jetë marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve ose Peshores. Situata të ndryshme të paparashikueshme, ndonjëherë të pakëndshme, do të lindin për ju. Janari do të jetë një muaj i favorshëm për zhvillimin e çështjeve familjare të grave mbi 35- vjeçare, duke përfshirë zhvendosjen, procedurat gjyqësore, divorcin etj.

Demi

Në fillim të vitit do të kuptoni se planet tuaja ose pritshmëritë paraprake do të ndryshojnë krejtësisht. Do të zbuloni disa premtime të rreme që keni marrë, për shpresa të kota. Jeta juaj e dashurisë do të varet nga gjendja juaj financiare. Kur të keni probleme në paratë, presioni do të jetë më i madh, pasi të gjithë do të fajësojnë tjetrin për vështirësitë që kanë lindur. Këtë muaj, ju mund të gëzoni lajme për një vajzë apo një grua të re. Mos prisni ndonjë ndryshim në punën tuaj (sidomos sa i përket pagës tuaj). Nëse puna juaj është e lidhur me shitjet, atëherë fitimet do të jenë shumë më poshtë pritshmërive tuaja. Gjeni ide të reja ose stimuj për të gjetur klientë të rinj ose për të bërë shitje më të mira. Nëse punoni me para, ruhuni nga shpërqëndrimet ose lëshimet në një dokument financiar. Në janar, fati i mirë do t’ju ndihmojë të zgjidhni një situatë të pakëndshme. Gratë e reja do të marrin një propozim ose dokument të dëshiruar, që do të hapë derën për realizimin e një plani të rëndësishëm.

Binjakët

Në janar do të vijnë në vëmendje propozime të rëndësishme ose mundësi të reja për punën, arsimin ose biznesin tuaj. Këto gjëra të reja në jetën tuaj do të vijnë kryesisht nga marrëdhëniet e krijuara tashmë, miqësitë dhe partneritetet. Këtë muaj, ju mund të përjetoni sukses profesional dhe social për një person në shtëpi ose një të afërm të ngushtë. Vendimet e rëndësishme që do të bëni në familjen tuaj ose në familjen e të afërmve duhet të mendohen mirë dhe të gjykohen për të shmangur veprimet ndërhyrëse të të tjerëve. Këtë muaj, ju ose një person tjetër në familjen tuaj do të mungoni për një periudhë të caktuar kohe nga shtëpia: një ditë ose më shumë, gjë që nuk do të jetë një surprizë. Është gjithashtu e mundur të ndryshoni shtëpinë ku jetoni.

Në janar ju do të keni një marrëdhënie më komplekse ose të tensionuar me një grua të lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores. Në përgjithësi ky do të jetë muaj shumë interesant dhe produktiv për ju.

Gaforrja

Në Janar shmangni udhëtimin nëse nuk e keni me urgjencë. Mund të ndodhin probleme me transportin qoftë me makinë apo motoçikletë personale. Nëse jeni tregtar ose prodhues, mund të hasni probleme me mallin ose lëndën e parë gjatë udhëtimit, duke transportuar nga një vend në tjetrin. Janari do të jetë një muaj surprize për burrat. Dramat dhe përvojat e ndryshme të jetës që lidhen me njerëzit që njihni ose respektoni do t’ju provokojnë të mendoni më shumë për jetën e njeriut si një mision, jetën pas vdekjes dhe mendime të tjera mistike. Do të keni ëndrra interesante në lidhje me njerëzit që kanë vdekur ose do të keni interes të lexoni literaturë të tillë. Do të jeni në gjendje të rifilloni dhe të harmonizoni marrëdhëniet tuaja komplekse me një vajzë apo një grua të re.

Shmangni dhënien e parave fëmijës tuaj të mitur (nëse keni një), pasi tundimet për të do të jenë më të mëdha dhe veprimet e tij nuk do të jenë të kujdesshme. Pavarësisht disa shqetësimeve financiare (për shkak të shpenzimeve të paparashikuara ose më të larta), janari do të sjellë fitime më të mira, mundësi për para shtesë në buxhetin tuaj dhe më tepër.

Luani

Janari mund të habisë shumë prej jush me lajme apo ngjarje të ndryshme që lidhen me një fëmijë. Disa do të gëzojnë lindjen e fëmijës së tyre ose nipit. Këtë muaj ju do t’i vendosni paratë në një blerje të madhe ose do të përgatisni dokumente financiare. Do të ketë disa biseda interesante ose takime lidhur me investime të ndryshme, biznese apo kosto të tjera. Do të përjetoni një dramë emocionale personale ose familjare në jetën e një personi në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose fqinjëve. Janari nuk do të jetë muaji më i suksesshëm i udhëtimit, ose nëse po planifikoni, do të hasni vështirësi të ndryshme dhe pengesa. Mund të mashtroheni nga informacione të rreme që merrni nga dikush që jeton në një qytet tjetër. Ky muaj mund të jetë shumë bujar për ju. Mund të kënaqeni me zhvillimin e një marrëdhënieje të krijuar më parë, të filloni një të re, dhe kështu me radhë.

Virgjëresha

Janari do të sjellë raste të papritura dhe lot gëzimi. Do të përjetoni një sërë ngjarjesh të papritura, disa prej të cilave do të jenë shansi juaj për zhvillim dhe përparim në vitin 2018. Jini të hapur ndaj ofertave të reja ose shanseve që fati do t’ju japë këtë muaj. Disa prej jush do të përjetojnë një ngjarje të vështirë emocionale që përfshin një vajzë apo një grua të re. Nëse një konflikt lind në shtëpinë tuaj në janar, do të jetë baza e shumë konflikteve të tjera gjatë vitit. Në aspektin financiar do të jeni në gjendje t’i realizoni pritshmëritë dhe planet tuaja. Asgjë nuk do të ndodhë pa ndihmën e njerëzve në shtëpinë ose të afërmit tuaj. Gratë e Virgjëreshës do të kenë një takim me dikë me të cilin do të divorcohen në kohën e duhur për shkak të ngjarjeve të ndryshme. Gratë e moshës së mesme i kushtojnë më shumë vëmendje sëmundjeve dhe problemeve të tyre shëndetësore.

Burrat do të jenë në gjendje të fillojnë një biznes familjar ose aktivitete të tjera nga të cilat do të përfitojë gjithë familja.

Peshorja

Janari do të jetë shumë i tensionuar për ju. Mund të keni nevojë për ndryshime të papritura ose do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për jetën tuaj edhe nëse nuk jeni gati për veprime të tilla.

Ne janar, disa prej jush do të ndahen me një fëmijë për një periudhë kohe, për shkak të një udhëtimi ose ndonjë arsye tjetër të rëndësishme. Në janar do të jetë e rëndësishme të jesh në gjendje të qëndrosh i qetë në çdo situatë të papritur. Shmangni marrjen e ngjarjeve si tragjedi ose humbje, sepse do të ketë një zhvillim të secilit prej tyre. Do të merrni para për të cilat keni pasur disa shqetësime të mëparshme. I afërmi juaj: nëna, gjyshja apo gra të tjera të afërta, do të luajë një rol pozitiv në jetën tuaj në janar. Falë saj do të arrini një sukses që do të jetë baza e sukseseve të tjera më të vogla ose më të mëdha gjatë gjithë vitit. Në janar duhet të jeni më të kujdesshëm dhe taktik në marrëdhënien tuaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Gratë mbi 35 vjeç do të fillojnë vitin me një dashuri të re ose një zhvillim të ri të një marrëdhënieje të krijuar tashmë. Njerëzit nën moshën 35 vjeçare do të jenë me fat për të realizuar plane të rëndësishme në shtëpi dhe familje.

Akrepi

Në janar do të merrni pjesë në shumë takime. Shumica e tyre do të jenë me të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Një sugjerim ose informacion që do merrni nga Peshqit, një Akrep ose një Gaforre do t’ju bëjë të reflektoni para se të merrni një vendim të rëndësishëm. Njerëzit e rinj në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose fqinjëve do të kenë një ndikim të dobishëm mbi ju, duke ju dhënë njohuri të reja në gjëra të ndryshme nga jeta. Janari nuk do të jetë muaji më i mirë për veprimet që lidhen me pronën apo banesën. Këtë muaj mund të trishtoheni nga një lajm i pakëndshëm për një njeri që e njihni. Ekziston mundësia e marrjes së parave nga një qytet tjetër, një institucion që nuk është në qytetin tuaj, dhe kështu me radhë. Meshkujt mbi moshën 35 vjeç do të përjetojnë ndarje nga një mik për arsye të ndryshme të jetës.

Shigjetari

Janari mund t’ju ngarkojë emocionalisht me probleme të ndryshme ose angazhime që lidhen me shtëpinë tuaj. Këtë muaj do të jeni të ngarkuar (kryesisht emocionalisht) nga probleme të ndryshme familjare ose prona dhe detyrime. Këto gjëra në përgjithësi do të jenë të papritura. Shumë do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm për një udhëtim të ardhshëm gjatë vitit. Disa prej jush mund të udhëtojnë për të punuar. Sido që të jetë, këtë muaj do të përjetoni ngjarje interesante në udhëtime ose me njerëz që jetojnë larg nga ju. Disa nga këto ngjarje mund të kenë lidhje me gratë në familjen ose të njohurit tuaj. Të njohurit e rinj këtë muaj do të jenë shumë pak të pranishëm në jetën tuaj. Në janar, do të ndiqni një mbledhje ose do të gëzoni lajme për një vajzë apo një të re. Mund të filloni një miqësi me një person më të ri nëse puna juaj lidhet me të rinjtë. Ka mundësi të kënaqeni me lindjen e një fëmije ose me mëmësinë e ardhshme të një gruaje në rrethin tuaj të miqve. Gratë nën moshën 35 vjeç mund të kenë një muaj shumë të fortë, produktiv dhe të suksesshëm, bazuar në kontakte të reja dhe të vjetra, takime dhe partneritete.

Bricjapi

Janari do të jetë një muaj i tensionuar për ju për shkak të kompleksitetit të transformimeve që do të ndodhin në jetën tuaj. Jeta juaj e dashurisë (sidomos nëse jetoni me partnerin tuaj) do t’i nënshtrohet disa testimeve emocionale. Veçanërisht e paparashikueshme ose dramatike mund të jetë një marrëdhënie me një person të lindur nën shenjën e Shigjetarit, Luanit ose Dashit. Një vendim të rëndësishëm do të merrni këtë muaj ose do të lindë një mundësi e re e karrierës. Janari mund të krijojë disa shqetësime financiare për burrat e rinj të Bricjapit.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, në janar do të realizoni takime të planifikuara paraprakisht që do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e planeve tuaja në vitin 2018. Disa prej jush do të përjetojnë probleme me një vajzë apo një grua të re që jeton ose punon në një qytet tjetër. Këtë muaj, disa prej jush do të përfshihen në një mënyrë ose në një tjetër në një padi në lidhje me mirëmbajtjen, të drejtat prindërore dhe të tjera si këto. Janari do të jetë i vështirë për ata që do të përballen me probleme familjare ose pronësore. Situata të ngjashme të mbetura të pazgjidhura që nga 2017-ta do të shkaktojnë tensione ose konflikte. Jeta e dashurisë do të jetë interesante dhe argëtuese, e mbushur me një shumëllojshmëri emocionesh dhe përvojash. Situata do të jetë veçanërisht e fortë nëse partneri juaj ka lindur nën shenjën e Binjakëve, ose Peshores. Në janar do të keni ankth për një djalë që do të ketë një provim, prezantim, ose do të hedhë themelet për diçka të re në jetën e tij. Gratë e reja Ujor do të kenë një muaj të pafavorshëm për të udhëtuar. Sidoqoftë, nëse duhet të udhëtosh, duhet të organizohesh dhe të disiplinosh maksimalisht.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqeve, veprimet dhe / ose komentet e një personi nga familja, miqtë ose të njohurit tuaj do t’ju bëjnë të mendoni për atë që qëndron pas këtyre veprimeve. A është ky veprim i qëllimshëm i këtij njeriu apo ka ndonjë kuptim tjetër? Kini kujdes në bisedat tuaja me njerëz të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit, veçanërisht kur bëhet fjalë për informacionin personal. Këtë muaj do të keni të ardhura më të ulëta në buxhetin tuaj familjar ose shpenzimet tuaja do të jenë më të larta, gjë që do të krijojë tensione dhe shqetësime të përkohshme. Nëse prisni ndihmë financiare nga të afërmit, mund të zhgënjeheni. Janari do të jetë një muaj interesant për zhvillimin profesional ose për biznesin tuaj. Mundësi të reja do të dalin. Mund të filloni një aktivitet të ri ose të shkoni për një pozicion të ri. Gratë Ujor do të kenë raste për takime të këndshme ose vizita në shtëpinë tuaj me të afërmit, miqtë ose fqinjët. Mund të jeni të lumtur për të zgjidhur një problem në shtëpi. Peshqit duhet t’i shmangen veprimeve të reja.